نحوه مرور دروس کنکور

نمونه سوالات فلسفه پیش دانشگاهی
نمونه سوالات جامعه شناسی ۲
نحوه مرور دروس کنکور

نحوه مرور دروس کنکور

از نظر تمام مشاوران و کنکوری‌های موفق، مرور دروس کنکور ، یکی از راه‌های مهم تثبیت دانسته‌ها و مطالعات قبلی برای کنکور است.

اگر به یاد داشته باشید ما به طور مفصل در مورد خلاصه نویسی دروس کنکور  برای شما صحبت کرده ایم و اکنون به اهمیت آن پی می بریم :

برای مرور دروس کنکور متن کامل دروس در کتاب های درسی را مطالعه نکنید ، چرا که حجم زیاد مطالب هم از مرور صحیح درس جلوگیری می کند و هم زمان زیادی را از شما می گیرد و فقط شما را کلافه می کند. متونی از کتاب درسی که قبلا علامتدار کرده بودید خلاصه هایی که هنگام مطالعه از مطلب مورد نظر برداشته اید و یادداشت هایی که هنگام تدریس استاد در کلاس نوشته اید و نکات بدست آمده از تست زنی هایتان بهترین منابع برای مرور هستند.

فواید مرور دروس کنکور

بیایید اینطور در نظر بگیریم که شما با یک برنامه ریزی دقیق شروع به مطالعه دروس می کنید  و از نظر یادگیری هم مشکلی ندارید ، اگر تا زمان کنکور همینطور به یادگیری مطالب جدید ببپردازید ، مطالب قبلی که مطالعه کرده اید فراموش می شود و عملا چیزی برای کنکور بلد نیستید .

خب می خواهیم بدانیم چرا ؟

وقتی شما دروس کنکوری خود را مطالعه می کنید تا ۴۸ ساعت پس از مطالعه نیمی بیشتر از آن را فراموش می کنید برای همین است که اکثر مشاوران تحصیلی بر  مرور دروس کنکور تاکید ویژه دارند و البته توصیه می شود برای مرور مطالبی که خوانده اید از ۲ الی ۳ روز بعد از خواندن مطلب به مرور آن بپردازید.

پس فهمیدیم که برای یادگیری و تسلط ۱۰۰ درصدی یک مطلب راهی جز مرور چندین باره آن در فواصل زمانی معین و از قبل تعیین شده نداریم .

 

نحوه مرور دروس کنکور

نحوه مرور دروس کنکور

 

مرور به ۳ شکل انجام می شود

  • مرور از روی جزوه و کتاب : در این روش شما به سراغ کتاب یا جزوه خودتان می روید و مطالبی را که زیرخطدار کرده اید را مرور می کنید ، حتی با اینکه مطالب گلچین شده را می خوانید باز هم زمان زیادی در این روش صرف مرور میشود . 
  •  مرور با تست : در این روش شما بعد از خواندن مطالب به جای مرور مجدد کتاب شروع به تست زنی می کنید ، هر تست نکته ای را برای شما یادآوری می کند و به مرور آن نکته می پردازد البته ممکن است تست ها تمام نکات را شامل نشود در اینصورت آن نکات فراموش خواهد شد .

 

  • مرور از روی خلاصه‌نويسی : اين نوع مرور کامل‌ترين و مطمئن‌ترين و نيز سريع‌ترين شکل مرور است. شما اگر خلاصه نویسی درست را یادگرفته باشید یک خلاصه جامع و کوتاه از درس مورد نظر دارید و می توانید در زمان کوتاهی درس هایتان را مرور کنید . برای تسلط بیشتر می توانید تعدادی تست مرتبط با خلاصه ای که خوانده اید ، بزنید .
     

دیدگاهتان را بنویسید