چگونه یک انتخاب رشته موفق داشته باشیم ؟

نمونه سوالات عربی جامع 2
نمونه سوالات عربی جامع ۲
راهکارهای افزایش ساعت مطالعه کنکور
راهکارهای افزایش ساعت مطالعه کنکور
چگونه یک انتخاب رشته موفق داشته باشیم ؟

چگونه یک انتخاب رشته موفق داشته باشیم ؟

چگونه یک انتخاب رشته موفق داشته باشیم ؟ و بعد از ۴ سال تحصیل در رشته انتخابی احساس پشیمانی نکنیم و این حس که عمر خود را هدر داده ایم به سراغمان نیاید ؟

این سوال ها نشان می دهد که مرحله انتخاب رشته پس از کنکور از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و چه بسا یک انتخاب خوب می تواند موفقیت شما در آینده را تضمین کند وبرعکس یک انتخاب بد می تواند شما را از هدف تان در زندگی دور کند .

نکاتی که به هنگام انتخاب رشته باید رعایت کنید

  1. هدف زندگی تان را مشخص کنید : اگر تا کنون این کار را نکرده اید پیشنهاد می کنیم دست به کار شوید ، یک تصویر از آینده خود ترسیم کنید و هدف های زندگی تان را مشخص کنید و در این میان علایق خود را هم در نظر بگیرید .
  2. به این سوال پاسخ دهید : چرا می خواهید دانشگاه بروید ؟ پاسخ این سوال هر چه منطقی تر و عقلانی تر باشد به نفع شما خواهد بود
  3. علاقه تان را در انتخاب رشته سهیم کنید : چشم و هم چشمی یا اینکه کدام رشته تاپ است و یا اطرافیان چه می پسندند را در انتخاب خود دخیل نکنید . اگر علاقه ای به رشته انتخابی نداشته باشید تحصیل و کار در آن رشته به جای اینکه برای شما لذت بخش باشد با اجبار خواهد بود .
  4. آینده شغلی تان را در نظر بگیرید : آیا رشته ای که انتخاب کرده اید بازار کار خوبی دارد ؟ و می تواند از نظر مالی شما را آسوده خاطر کند ؟
  5. دانشگاه ، شهر و استان محل تحصیل : رتبه علمی دانشگاه هایی که انتخاب می کنید را بدانید زیرا در اعتبار مدرک شما تاثیر دارد . آیا می توانید دور از خانواده باشید و مستقل زندگی کنید ؟ نظر خانواده خود را در مورد شهر های انتخابی خود بپرسید .

 

چگونه یک انتخاب رشته موفق داشته باشیم ؟

چگونه یک انتخاب رشته موفق داشته باشیم ؟

 

برای یک انتخاب رشته خوب چه ابزارهایی توصیه می شود ؟

  • کارنامه داوطلب که در قسمت رتبه در سهميه و رتبه در هر کدام از زير گروه‎ها به صورت کلی نشان مي‎دهد که وی در چه کد رشته‎هايي شانس قبولي بيشتري دارد .
  • دفترچه راهنمای انتخاب رشته که به دفترچه شماره دو مشهور است و در آن کد و عنوان رشته‎ها و ظرفيت و نوع رشته‎ها در دانشگاه و شهر مربوطه مشخص شده است.
  • پیگیری مداوم سایت سازمان سنجش و اطلاع از آخرین اخبار
  • مشاوره با يک فرد با تجربه و مطلع در انتخاب درست رشته ها بسيار کمک خواهد کرد . کادر مشاوره کنکور پرستو  که همراهی افراد متخصص در این زمینه را دارد ، می تواند به شما کمک کند .

در مقاله چگونه یک انتخاب رشته موفق داشته باشیم ؟ سعی کردیم هر آنچه که می تواند در انتخاب صحیح شما دخیل باشد را بیان کنیم و امیداریم در این مرحله از زندگی نیز موفق باشید .

دیدگاهتان را بنویسید